Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Windows Live Movie Maker

Windows Live Movie Maker

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

Windows Live Movie Maker son derece kolay kullanılabilir sekmesi ve arayüzü sayesin de fotoğraf ve videolarınızı istediğiniz şekilde slayt ve sunu  yapabileceğiniz güncel gelişmiş profesyonel programdır. Fotoğraflarınızı ses dosyalarını ve videolarınızı ekleyerek slaytlar hazırlayabilirsiniz. Eklediğiniz fotoğraflarınıza geçiş animasyonları ve görsel efekt uygulayabilirsiniz.Windows Live Movie Maker ile sunu hazırlarken mikrofon sayesinde sununuz a sesinizi ekleyebilirsiniz. Sunularınızın veya hazırladığınız slaytların görüntü boyutlarını ayarlayabilir. Anlık görüntü yakalama web kameranızdan video aktarma slayt ve sunularınıza bildirim yazıları oluşturabilirsiniz. Ayrıca slayt ve sunularınızı  mobil cihazlar da çalışabilecek formata dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

Kullanımı: Kurulumu tamamladıktan sonra Windows Live Movie Maker açın ve kullanabileceğiniz medya dosyalarınızı sürükle/bırak yaprak veya dosya yoluyla bulup ekleyin isteğiniz biçimde efekt ve geçiş animasyonu ekleyebilirsiniz.İşleminizi tamamladıktan sonra menüdeki (sağ üst) filmikaydet e tıklayarak tamamlayabilirsiniz. Program üzerinde Facebook,Youtube ..vs. paylaşım sitelerine dosyanızı yükleyebilirsiniz.

Resimli Anlatım:

Windows Live Movie Maker ı açın

Eklenecek dosyayı Sürükle/bırak yapın

Bıraktığımızda videonun uzunluğuna göre şekil alacaktır.

10. saniyeye kadar kesme işlemi yapılacaktır. Aşağıdaki şekildeki gibidir.

Siyah belirtme çubuğu sayesin de süreyi ayarlayarak kesme işlemi yapabiliriz. Kesme işlemi yapılacak saniye ye siyah çubuğu 10. saniye getirin, ardından siyah çubuk üzerinde sağ tuş başlangıç noktasına ayarla a tıklayarak kesme işlemi yapabilirsiniz.

Başlangıç noktasını ayarlamış oluruz. Videonun sonundan da kesme işlemi yapmak isterseniz aynı işlemikesilecek yerde uygulayın fakat videonun sonu olduğu için burada Bitiş noktasına ayarla a tıklayarak kesme işlemi tamamlayabilirsiniz.

İşleminiz bittiğinde bu yönergeler sayesinde işlemi tamamlayıp dosyanızı video araçlarından  kaydedebilirsiniz.Dosyanızı kaydedeceğiniz konumu seçerek tamamlayın.

Kayıt işlem süresi bu süre dosyanızın boyutuna göre biraz zamanınızı alabilir.

sizlere yazilimindir.com farkıyla sunulmuştur

Windows Live Movie Maker BENZER İÇERİKLER
Windows Live Movie Maker YAPILAN YORUMLAR